Açıklama

 

 Yangın alarm sistemi kullanmanın en büyük Avantajları, erken uyarı sayesinde müdahale süresini düşürerek daha hızlı şekilde müdahalenizi sağlamaktadır. Bu sayede hem canınızı, sevdiklerinizi hem de malınızı korumuş olursunuz..

 Yangın Algılama ve İhbar Sistemlerinin temel işlevi yangının kaynağının kısa sürede bulunarak söndürülmesidir. Yangının kaynağının bulunmasındaki sürenin, dikkate alınmadan yapılan projelendirmeler veya algılama elemanlarının tipinin doğru seçilmemesi sistemin ana işlevini tam olarak yerine getirememesine neden olacaktır.

Sistemde kullanılan algılama paneli, algılama elemanlarının bağlandığı bölgelerden oluşmaktadır. Bölge sayısı panelin kapasitesi ile ilgilidir. Her bölgeye 20 adet algılama elemanı bağlanabilir.

Sistem en basit anlamda, yangını başlangıç aşamasında algılayacak çeşitli tipteki dedektörler, algılanan yangının değerlendirmesini yapacak ve gerekli olan yerleri uyaracak ana kontrol paneli ve sesli veya görsel uyarı cihazlarından meydana gelir. 

Yangın algılama sistemlerinde genel amaç yangının başlangıç aşamasında algılanarak gerekli olan yerlere uyarıların yapılmasıdır. Uyarının yapılmasından itibaren geçen her dakika önemlidir. Buna göre yangunun oluştuğu yere en kısa sürede müdahalenin yapılması, ancak yangının oluşma yerinin panel üzerinde görülmesiyle mümkün olur.

Örnek olarak: 20 Dedektörün bağlı olduğu bir bölgedeki herhangi bir dedektör algılama yaptığında o bölgeden uyarı gelecektir. 

Uygulama Alanları:

 • Fabrikalar
 • Endüstriyel Tesisler
 • Toplu Konut projeleri
 • Rezidanslar
 • Oteller ve Turistik Tesisler
 • Arşiv Binaları
 • Hastaneler ve Okullar 
 • Depolar ve Antrepolar
 • Tarihi Bina Projeleri
 • Kamu Kuruluşları
 • Alışveriş Merkezleri

 

Yerleşim Seçenekleri
Yangın alarm dedektörlerinin diğer bir avantajı belirli odalara ve seçtiğiniz alanda yerleştirmek için esneklik getirir. Bu tür alanlar duş ve banyo gibi buhar algılaması yanlış alarmları tetikleyecektir. Bu noktada gösteriyor ki yangın alarm sisteminin yerleşimini yapacak olan yerin fiziki şartlarına göre, seçimler yapılmalıdır. Duman, ısı co2 yada kombine ürünlerle projeniz desteklenerek sıkıntısız bir yangın sistemine sahip olabilirsiniz. Genel de ülkemizde ilk olarak düşünülmesi gereken, erken uyarı sistemleri, en sona bırakılır ya da bir mecburiyetle karşılaşılmadığı sürece, çok talep edilmez. İstenmeyen olaylar ile karşılaşıldığında, sonradan yapılacak pişmanlıkların bir faydası olmamaktadır. Önemli olan yapıların, ilk başında bütün erken uyarı sistemlerinin kurgulanıp yapılması ile pişmanlıkların önüne geçilebilir. 

 

 

Biz Kimiz?

Diner Elektronik Gvenlik ve Otomasyon Sistemleri 19 yılı aşan hizmeti boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrbeyi, siz değerli mşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Kurulduğu gnden itibaren Elektronik ve Gvenlik konusunda hizmet veren uzman kadroya sahip olan şirketimiz; Kamera , Ip Kamera ,Alarm ,Kayar Kapı ,Bariyer , Kurt kapanı ,Sistem Odası , Turnike Sistemleri , Personel Takip , RFID Kontrol zmleri işini yapmakta... Devamını Oku


Bize Ulaşın
+90 (232) 368 11 61

Faks: +90 (232) 366 36 57

Temsil Plaza 1201/1 sok. No:4 Z:27 Yenişehir - Konak - İZMİR